Dieta pudełkowa – na czym polega?

Zdrowe odżywianie – filet z łososia z rukolą i awokado
14 listopada 2018

Dieta pudełkowa – na czym polega?

Wiele osób poważnie myśli o tym, aby przejść na dietę i zacząć zdrowo się odżywiać. Jest to bardzo rozsądne postępowanie, ponieważ można tym samym dostarczać do organizmu niezbędne składniki odżywcze i zadbać o to, aby w produktach spożywczych nie znalazło się np. zbyt dużo tłuszczy czy też węglowodanów. Jeśli ktoś nie ma czasu na gotowanie w domu, ponieważ jest bardzo zapracowany lub też jest wyczynowym sportowcem, najlepszym wyborem będzie dieta pudełkowa. Dostarczana jest ona przez firmy cateringowe do domu, biura, klubu sportowe, a więc wszędzie tam gdzie klient sobie tego zażyczy.

Dieta pudełkowa – jakie są zasady?

Zasady diety pudełkowej są bardzo proste. Dieta ustalana jest przez kucharzy i dietetyków pracujących w firmie cateringowej, a klient wybiera dla siebie dogodne menu z proponowanych przez firmę. Następnie dania są przygotowywane i dostarczane pod wskazany adres. Dzięki takiej diecie można:

  • przejść na zdrowe odżywianie,
  • zredukować masę,
  • zgubić nadmiar tkanki tłuszczowej.

Dieta pudełkowa pomaga także zainteresowanym oczyścić organizm, usunąć z niego wszelkie toksyny, ale też lepiej przygotować się do porodu kobietom, które są w ciąży. Poza tym decydując się na nią można zdecydowanie skuteczniej przygotować się do zawodów sportowych i osiągać na nich lepsze wyniki. Dieta ta jest bardzo urozmaicona, wszelkie składniki odżywcze są w niej zoptymalizowane i zróżnicowane, dopasowywane do indywidualnego klienta.

Kto powinien skorzystać z diety pudełkowej?

Dieta tego typu posiada określoną ilość kalorii, do wyboru ma się różne warianty kaloryczne. Jest to świetna opcja dla osób, które mają dość niezdrowego jedzenia i chcą się odżywiać nieco zdrowiej, przy tym nie tracąc cennego czasu na gotowanie. Posiłki są bardzo smaczne, nie zawierają w sobie nadmiaru białka, tłuszczy czy też węglowodanów. Jednego dnia dieta obejmuje pięć posiłków, zapłaci się za to około 50-70 złotych, dlatego w okresie miesięcznym trzeba przeznaczyć na to około 1500 złotych. Jest to jednak sprawdzone rozwiązanie dla trenerów personalnych, sportowców oraz kobiet w ciąży.

 

Mateusz Gruszeczka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *