Dlaczego warto skorzystać z usługi cateringu organizując przyjęcie w domu?

Obiad w wersji zdrowej i taniej
15 listopada 2018
Catering- Dlaczego warto z niego korzystać?
1 kwietnia 2019

Dlaczego warto skorzystać z usługi cateringu organizując przyjęcie w domu?

przyjęcie domowe

przyjęcie domowe

Dlaczego warto skorzystać z usługi cateringu organizując przyjęcie w domu?

My Polacy w ostatnich latach nauczyliśmy się doceniać dobre jedzenie. Jest to bardzo pozytywne zjawisko. Pokazuje nam ono jak dużo zmieniło się w naszej polskiej mentalności na przestrzeni kilku ostatnich lat. Również widoczne zmiany zaszły w naszym podejściu do organizacji różnorodnych imprez rodzinnych. Obecnie przygotowanie własnoręcznego menu na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe nie cieszy się taką popularnością jak nowatorskie, a zarazem wygodniejsze rozwiązania. Jednym z z takich rozwiązań jest catering.

Czym właściwie jest usługa cateringu?

Catering jest terminem pochodzącym od angielskiego czasownika „to cater”. Tłumaczy się go jako „dostarczanie” oraz „zaspokajanie (potrzeb)”. Czasownik ten jest stosowany do określenia pewnego rodzaju usług gastronomicznych, które wiążą się z dostarczaniem jedzenia.

Catering jest przygotowywaniem potraw poza miejscem, w którym odbędzie się konkretne wydarzenie oraz dostarczaniem ich w określonym momencie. Z usługi takiej korzysta się na różnorodnych imprezach oraz dużych wydarzeniach. Warto zaznaczyć, iż z roku na rok coraz częściej na catering decydują się również klienci indywidualni, którzy z różnorodnych powodów nie mogą lub nie chcą samodzielnie przygotowywać poczęstunku na organizowane przyjęcia.

Chociaż wydawać by się mogło, iż tego rodzaju usługa przeznaczona jest dla osób, które dysponują dużym budżetem, to jednak rzeczywistość jest inna. Ceny, które oferują firmy cateringowe są bardzo przystępne.

Posiłki na imprezy okolicznościowe

Imprezy okolicznościowe, których przykładem może być komunia czy chrzciny są zwykle dla rodziców, którzy je organizują dużym stresem. Dziecko przechodzi bardzo ważny moment w życiu, a na barkach rodziców spoczywa dopilnowanie, aby wszystko odbywało się w sposób perfekcyjny. Pośród wielu obowiązków, jakie są na głowach rodziców w czasie komunii lub chrztu jest również zapewnienie poczęstunku zaproszonym gościom. Zawsze każdy chce wypaść jak najlepiej i żywi nadzieję, iż cała rodzina dobrze oraz na długo zapamięta uroczystość. Przygotowanie posiłków na taką uroczystość jest jednak bardzo dużym obciążeniem. Czasami samymi przygotowaniami człowiek jest tak zmęczony, że nie ma już sił, by wystarczająco cieszyć się samą uroczystością.  Aby uniknąć tego rodzaju sytuacji, duża ilość osób wybiera właśnie usługę cateringu, ponieważ ona znacznie ułatwia przygotowanie imprezy okolicznościowej.

Dlaczego warto skorzystać z usługi cateringu?

Jeśli skorzystamy z cateringu to potrawy, które wcześniej zamówiliśmy, zostaną nam dowiezione pod wskazany przez nas adres. Nie musimy już zamartwiać się czy przygotujemy wszystko na czas, ponieważ obsługa cateringu sprawi, iż ten problem będzie rozwiązany. Wystarczy jedynie zamówić tyle posiłków i porcji ile potrzebujemy, a obsługa cateringu pojawi się na miejscu o odpowiedniej porze, a przy tym oszczędzi nam trudu związanego z przygotowaniem lub przywiezieniem samodzielnym jedzenia z restauracji.

Korzystanie z cateringu w czasie organizacji przyjęcia w domu posiada dużo zalet. To nie tylko oszczędność czasu podczas przygotowania jak i samego trwania uroczystości. Dzięki usłudze cateringu zaserwujemy naszym gościom oryginalne potrawy, których przyrządzenie okazać by się mogło dla gospodarzy kłopotliwe czy nawet niemożliwe.

Warto dodać, że  firma cateringowa przywozi ze sobą naczynia oraz sztućce, które są konieczne do podania i spożycia posiłków. Taka sytuacja nie tylko uratuje życie osobom nie posiadającym dużej zastawy stołowej, ale też będzie dla gospodarzy bardzo wygoda – z listy zadań do wykonania odpadnie zmywanie naczyń po zakończeniu imprezy.

Zdecydowanie się na cateringu podczas domowej imprezy jest wspaniałym kompromisem pomiędzy samodzielnym przygotowaniem całego menu, a zapraszaniem rodziny i przyjaciół na przyjęcie do restauracji. Takie rozwiązanie sprawi, iż gospodarze i goście będą czuli się swobodnie. Na pewno każdy również będzie zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *