Catering- Dlaczego warto z niego korzystać?

Obiad w wersji zdrowej i taniej
15 listopada 2018
Wartości odżywcze buraka czerwonego
24 czerwca 2019

Catering- Dlaczego warto z niego korzystać?

Polacy coraz częściej doceniają dobre jedzenie. To pozytywna obserwacja, gdyż ukazuje ona, jak bardzo zmieniła się mentalność i sposób żywienia ludności w ciągu ostatnich lat. Podobne zmiany zaszły również w sposobie podejścia osób do imprez okolicznościowych. Obecnie odchodzi się od samodzielnego przygotowywania potraw oraz obsługi gości. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w przypadku takich imprez jest skorzystanie z cateringu. 

Na czym polegają usługi cateringowe?

Tak naprawdę słowo to pochodzi od angielskiego słowa ,,to cater” oznaczającego dostarczanie oraz zaspokajanie potrzeb. Obecnie słowo catering stosuje się w odniesieniu do usług gastronomicznych dostarczających jedzenie oraz obsługujących gości na przyjęciu. Catering to nic innego, jak przygotowywanie potraw w innym miejscu, niż dane wydarzenie, które ma się odbyć. Coraz większa liczba klientów korzysta  takiej opcji, gdyż jest to opłacalne, szybkie i komfortowe rozwiązanie dla osób o różnych potrzebach i wymaganiach. Na pozór wydawać by się mogło, że catering przeznaczony jest dla ludzi majętnych, którzy w ferworze pracy nie mają czasu na własnoręczne gotowanie. Nic bardziej mylnego! Bardzo często korzystanie z takich usług jest znacznie bardziej opłacalne, niż podjęcie się samodzielnego przygotowywania potraw, gdyż żywność coraz bardziej drożeje, a właściciele firm gastronomicznych i cateringowych dysponują sporymi zniżkami, co przekłada się na ceny oferowane klientom.

Dlaczego warto korzystać z cateringu?

Można powiedzieć, że korzystanie z usług cateringu na przyjęciach ma wiele zalet, o których muszą wiedzieć świadomi konsumenci. Po pierwsze, pomoc, jaka niesiona jest klientowi ze strony firmy cateringowej, jest niemal nieoceniona. To prawdziwa oszczędność czasu, który można poświęcić na obowiązki lub przyjemności bez konieczności spędzania wielu godzin w kuchni. Po drugie, potrawy przyrządzane przez wykwalifikowanych kucharzy są znacznie smaczniejsze, niż potrawy przygotowywane w domowych warunkach. Kucharze doskonale znają się na ciekawych połączeniach przypraw oraz na tym, jak sprawić, aby potrawa prezentowała się smakowicie. Co więcej, w wielu przypadkach firmy cateringowe jak nasza świadczą również usługi kelnerskie. Oznacza to, że klient może zamówić pełną obsługę przyjęcia zawierającą gotowanie, nakrywanie stołów oraz obsługę gości podczas przyjęcia. To ratunek dla osób, które nie mają dużej zastawy stołowej i nie chcą jej powiększać na rzecz jednego przyjęcia. To doskonała wiadomość dla gospodarza, gdyż znika konieczność zmywania sztućców i zastawy po imprezie, gdyż zajmie się tym ekipa. W wielu przypadkach goście mogą spróbować nowych, często egzotycznych potraw, co wpłynie z pewnością na ich zadowolenie. Ostatnią korzyścią, jaka płynie ze skorzystania z usług cateringu, jest fakt, iż takie usługi znacznie obniżają koszty przyjęcia. Samodzielne przygotowywanie potraw to konieczność zakupu mięs, dodatków i przypraw, które zapewne nie zostaną wykorzystane do końca i po uroczystości wylądują w koszu. Tak więc korzystanie z usług cateringu to:

  • Oszczędność czasu,
  • oszczędność pieniędzy,
  • możliwość zaserwowania gościom ciekawych potraw,
  • kompleksowa obsługa przyjęcia,
  • ograniczenie stresu związanego z gotowaniem i obsługą gości,
  • stworzenie przyjemnej, domowej atmosfery, która jest znacznie bardziej komfortowa, niż w lokalu,
  • możliwość spędzenie czasu z gośćmi i czerpania przyjemności z przyjęcia.

Usługi cateringowe – Kompleksowe dostosowanie do potrzeb klientów

Warto podkreślić, że korzystając z oferty naszej firmy cateringowej, każdy klient może jasno przedstawić swoje wymagania oraz potrawy, które chciałby zaserwować na swoim przyjęciu. Obsługa za każdym razem dba o to, aby jakość świadczonych usług była na najwyższym poziomie. Wszelkie uwagi klientów są cenione i brane pod uwagę, dlatego to doskonała opcja dla wymagających klientów chcących stworzyć doskonałe przyjęcie w domowych, swobodnych warunkach. Podsumowując, skorzystanie z usług cateringu jest znacznie bardziej opłacalne, niż podjęcie samodzielnych prób przygotowania przyjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *